jakechadisthecool jakechadisthecool
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST class=

Respuesta :

spritesoda07
spritesoda07 spritesoda07
  • 01-03-2021
Ryan bought 18 pens from rite aid.

If he bought 24 pens for $0.60, and 18 pens for $0.80, he would have spent $14.40 at each store. 24+18 adds up to 42.
Answer Link

Otras preguntas

Mattie Evans drove 80 miles in the same amount of time that it took a turbopropeller plane to travel 400 miles. The speed of the plane was 160 mph faster than t
Mr. Malone is going into a shock because of blood loss, so paramedics infuse a saline solution. Why would this help?
What part of the respiratory passageway primarily functions to warm, humidify, and filter inhaled air? what part of the respiratory passageway primarily functio
Customers of a phone company can choose between two service plans for long distance calls. The first plan has a 26 monthly fee and charges an additional 0.08
How is the whale adapted for breathing in the ocean?
Which country does not have a good, tight east asian regional definition? select one: a. china b. taiwan c. japan d. north korea e. south korea?
Write an explicit formula for the sequence 9, 13, 17, 21, 25 then find a14. Thank you.
Is this an arithmetic sequence? How do you know? 24, 29, 34, 40
In texas v. white (1869), the u.s. supreme court found that a. the u.s. constitution does not provide for states to leave the union. b. states must pay the nati
How did tworld war 1 impact south carolinas economy?