lexicamille
lexicamille lexicamille
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW!!!!! PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

nicolecohen415 nicolecohen415
  • 02-03-2021

Answer:

I can't see three but I'll answer the first two.

Step-by-step explanation:

Number one: The first, third, and fifth options are correct,

Number two: A is correct because if you divide 3/4 you get 0.75. Check by multiplying 0.75 for one by 4 and you get three dollars.

So for three, one pound of pears costs two dollars. That is consistent with the graphs. Pick the answer that states that the best.

Answer Link

Otras preguntas

Politicians who supported America building a canal across the narrow section of Central America argued that
solve the equation 1/2e=1/4
Which of the following is not a type of mass movement that results from the force of gravity? A Creep B Mudflow C Landslide D Deflation
What equals 17 by multiplying
the action of insulin on sugar levels in the blood helps to
What is the next odd number after 7006?
60 out of 300 Cds are classical music. what percent are of the cds are classical music cds
The richest discovery in the history of mining occurred in 1873. This so-called "Big Bonanza" made _______ the richest man in the world. A. John Mackay B. John
What is 16.403 round to the nearest tenth?
Is Siberia limited or unlimited government?