auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

Mike has been feeling depressed, and wants to seek medical attention. He seeks treatment from a specialist who studies the mind. What is the medical term for th
Darius is going home from college for the weekend. He checked google maps and found that his house is 480 miles away. If he wants to drive at a constant speed,
lisa has a circular garden with a diameter of 17.5 feet. If she uses 3 teaspoons of fertilizer for every 30 square feet, how much fertilizer will she need to co
(-1) + (-6) + ____ = -1
What is the total surface area of this square pyramid? A square pyramid has a square base has side lengths of 9 millimeters and triangular sides have a height
See the photo for the problem What is the measure CDE if CFE is 240?
a). (9,-3) b). no solution c). (12, -18/7) d).(0, 15/7)
The box plot above summarizes the scores on Maya’s 10 math quizzes throughout the semester. Which of the following statements are true? Select all that apply. A
Jules quit his job at a software company. In 1 or 2 sentences, explain if he can collect unemployment insurance.
Can somebody help me please???