kodeevans kodeevans
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Drag the correct answer and drop it in the box given below:




If a person bought a bag full of 8-8− kg rice that costs \$240$240, What will be the unit price?

Respuesta :

shouh shouh
  • 03-03-2021
The unit price would be $30 per kg
Answer Link

Otras preguntas

is 2 squared between 1.4 and 1.5
Rick knows that 1 cup of glue weighs 1/18 pound. He has 2/3 pound of glue. How many cups of glue does he have?
Divide 33 photos into two groups so the ratio is 4:7. How do you properly write the answer? 4 7 4 7 4 7 4+4+4=12 7+7+7=21 12+21=33 Is th
Ozone is both helpful and harmful to life on Earth. True Or false I believe true?
What's the difference between acceleration and velicity?
A train travels at a speed of 30 mph and travel a distance of 240 miles. How long did it take the train to complete it's journey?
what number must be added to 15,-6,& 12 to have a mean of 5? EXPLAIN!!
Can a camel survive in : Arctic , desert , town , forest and ocean?
• How were historical solar system models different from our current model?
• How were historical solar system models different from our current model?