bellabellapanda70
bellabellapanda70 bellabellapanda70
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 8 kg of butter is $ 904. what will be the cost of 14 kg of butter

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

$1582

Step-by-step explanation:

cost of each kg 904/8=113

cost of 14 kg 113x14=1582

the cost of 14 kg of butter is $1582

Answer Link

Otras preguntas

ghee freezes from the bottom when cooled it but the water freezes from the top. state the reason.
Only some directors or producers write their own screenplays. how do other directors or producers obtain screenplays
help please i am a human like you guys
Jack plays a lot of sports, but he has some dificulty reacting to what he sees and hears at the same time what skill hould he overcome
please help show work 3√(125) -√(16) = ?
Did you know that chickens sometimes eat vegetables and fruits? A farmer likes to give the chickens apples to share. The farmer observes that 3 chickens eat 5 a
The larger of two numbers is eight more than the smaller number. The sum is twenty two. Find the numbers.
When two or more subjects are joined by and, a _______ verb form must be used in order to ensure subject-verb agreement
What is the length of each edge of a cube if its surface area is 486 square units? -81 units -18 units -9 units -3 units
Sermons such as "Sinners in the Hands of an Angry God" were written largely in response to the religious oppression some colonists had faced in Europe. the reje