BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me please got to be in tomorrow
Zoey made 6 3/4 cups of fruit salad for a picnic. At the picnic, they ate 1/3 of the fruit salad. How much fruit salad did they eat?
What is the state at which a net force is zero called
Which situation describes a correlation that is not a causal relationship? (1) Car color and number of car accidents(2) Hours spent studying and test score(3) A
A toy rocket is shot vertically into the air from a launching pad 5 feel above the ground with an initial velocity of 80 feet per second. The height h, in feet,
What Is the Function of Alliteration in Literature?
in a geometric series t1=23,t3=92 and the sum of all of the terms of the series is 62813. How many terms are in the series
He believed that while there is serious unemployment in our auto industry, we should not ________ foreign cars. (A) build (B) repair (C) review (D) import (E) c
write the equation in function form then graph it 5x-2y=6 thx to the ppl who help
A radio station transmits waves at a frequency of 120MHz an a speed of 300 million m/s. Calculate the wavelength.