sarahsanchez910
sarahsanchez910 sarahsanchez910
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

NEED HELP ASAP
At the local bakery, 3 boxes of cookies cost $12.00. How much does each box of cookies cost?
$3.00
$4.00
$15.00
$36.00

Respuesta :

ejpjrocks123
ejpjrocks123 ejpjrocks123
  • 02-04-2021

Answer:

B. $4.00

Step-by-step explanation:

I know this because you would divide the $12.00 by the three boxes of cookies which would be $4.00, So each box of cookies cost $4.00

Answer Link

Otras preguntas

I would like to receive some help for this
what are the two main causes of lack of self esteem?​
what is the value of x in the triangle?
The official Salma community project held a meeting on 15 October, 2014 seven members attended and the district community development officer was in attendance
Need help. History is confusing
What is the solution to this equation? −6(x+7)=−30 x=?
Scenario Three friends are comparing how fast their social media posts have spread with the goal of having the most shares. Their results are shown below. Amber
Please help me construct this
Simplify: (7x2 + 9x -12) (2x - 5) a. 14x3-17x² -69x -60 c. 14x³-17x2 +69x +60 b. 14x³+17x²-69x+60d. 14x³-17x2-69x+60 Simplify: (4xyz) * O4xyz xyz 1​
who is Columbas i really need to know I'm being timed