BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

how can functions be used to solve real world situation
The more we about a subject the higher the value of our .
do you think acid rain also affect crops?
One eighth of Tony's book are mystery books.he has 3 mystery books.how many books does tony have in all?
3/8 of the cast in a musical have to sing. What fraction of the cast does not have to sing?
Is conflict unavoidable between Israelis and Palestinians? Why or why not? Is conflict unavoidable among Israel and its Arab neighbors? Why or why not? What evi
what is 14 times 16 need answer fast
CO2 is returned to the atmosphere by all methods EXCEPT
V. Sara can take no more than 22 pounds of luggage on a trip. Her suitcase weighs 112 ounces. HOW many more pounds can she pack without going over the limit
Unlike sexual reproduction, asexual reproduction maintains which characteristic of the original cell? a. size b. shape c. number of nuclei d. number of chro