hosain18 hosain18
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices

Respuesta :

akilahmaisarah
akilahmaisarah akilahmaisarah
  • 01-05-2021

Answer:

I'm going to edit this later, but do you have the full question?

Answer Link

Otras preguntas

Emanuel has 745 pictures in his phone his memory is getting full so he starts deleting 20 a day
Which of the following is the correctly abbreviated SI unit describing the amount of a substance? mol g kg M
Sarah had 4 pieces of rope each piece was twice the length of the previous piece the first piece was 1 foot 3 inches long how many feet of rope did Sarah have a
convert 7.9×10^7 cm into miles
To change a Celsius temperature to fahrenheit, use formula F=9/5C+32 . You are concerned only with temperatures from freezing to boiling. What is the practical
india capital and Pakistan capital and
Match equal dominoes and write number sentence
Jake earns between $295 and $305 a day. About how much money does he earn in 15 days? (Show work/steps)
what does the Mayflower compact explicitly say?
why is it important that a memoir is written in first person