riagjohnson riagjohnson
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Tim buys 4 hats at $7.99 each. How much does he spend?

Respuesta :

Kennedew0507 Kennedew0507
  • 03-05-2021
Your answer should be $31.96 because when you multiply 7.99 by 4 that’s what your going to end up with.
Answer Link

Otras preguntas

Based on what you've learned about the first step in finding the central idea, what is the subject of this poem? O keeping secrets different kinds of people kno
Evaluate f(4) f(x) = 3x + 4
If a dog has a mass of 16.5 kg, what is its mass in the following units? Use scientific notation in all of your answers. (a) What is the dog's mass in grams? If
Who could not enter the United States from China?
Need 2 answers. ASAP. Question 1) How did the geography of China affect the development of early civilization there? Be sure to include details about China's ge
Ricky made $600 in two weeks. Find the unit rate
What concepts were developed in the ancient world to make sure trade was fair?
The pivot positions in a matrix depend on whether row interchanges are used in the row reduction process. Choose the correct answer below. A. The statement is f
The purpose of a switch______link is to be able to carry the traffic for all local VLANs.
Explain how valves help the transport of blood in veins.