rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

50 POINTS FOR THE ANSWER!!! The drawings below represent eclipses. Label each one as either a lunar eclipse or a solar eclipse and explain what is happening. Al
Claim: Celebrities set bad examples for young people. Which piece of evidence would you suggest that the writer add to his or her essay to best support this cla
A game involves spinning this spinner. What is the probability of the pointer landing on Y ? R R R R B B G Y 1. 1 / 8 2. 1 / 2 3. 5 / 8 4. 2 / 8
Explain why the process of dividing by a rational number is the same as multiplying by its reciprocal.
Cold periods lasting from hundreds to milions of years when glaciers cover as much as earth are called
Use part 1 of the fundamental theorem of calculus to find the derivative of the function. y = cos x (3 + v5)8 dv sin x
A committee of four is formed from five eligible members. Let the eligible members be represented with A, B, C, D, and E. The possible outcomes include S = {ABC
Books spontaneously catch on fire in temperatures at or above 451, degree Fahrenheit. Write an inequality that is true only for temperatures (t)(t)left parenthe
The streams and smaller rivers that feed into a main river are called
If your parents enjoy telling you and your sister about how they met at college, they are sharing what kind of family story?