greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Article I of the U.S. Constitution creates implied powers, which are: A) Only related to laws involving taxation B) Assumed to be necessary running for governme
please please help ‼️WILL MARK BRAINLIEST‼️ 10 Points
How did the geography of the Yucatán, home of the Maya civilization, help to promote trade? A. A harsh climate forced the people to barter for most of their foo
match the rule to the sequencen + 5 8, 13, 18, 23, 285n 6, 7, 8, 9, 103n + 5 5, 10, 15, 20, 255n + 3 8, 11,
How many grams are in 23 moles of CO2?
1. A length of rope is stretched between the top edge of a building and a stake in the ground. The head of the stake is at ground level. The rope also touches a
please help me..!!.....
Question 5 of 17 What happened as a result of the Transcontinental Railroad? A. European goods could be imported into the country. B. More people moved west as
I need help if you don't know the answer please don't answer thank you
Look at photo for the question