katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

solve the equation and state a reason for each step 5(3y+2)=25
What subject do you think I'm going to post today? A. Earth Science B. Math C. Art D. Physics
Which of the following best describes how public opposition to big business challenged the economic expansion of the Gilded Age? (APEX APUSH)
PLEASE HELP ASAP!!! I NEED CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! Find the tangent of ∠Y. Write your answer as an integer or as a decimal rounded to the nearest hundred
Suppose the population of a town increases by 3% each year. the population of the town today is 25,000. use compound interest table to find its population ten y
in a class of 100students, 50 arre studying Geography, 40 are studying mathematics while 20 are studying both.Find the probability that the student chosen at ra
graph [tex]x \geqslant - 2[/tex]​
What characteristic would help you classify an organism as a plant?
3 years ago, the ratio of Tom's age to Clemmie's age was 2:7Tom is now 15 years old and Clemmie is now x years old.Find the value of x.​
H. Please answer as soon as possible.