shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me write an argumentative essay on whether is it ok to lie? it has to have a Hook, and introduction, a three body paragraph, and a conclusion.
The glucose channel will not remain open after the ligand leaves the receptor.
what is mla format will but brainlist for first correct anwser
We are given arc KL is 12x+4, arc KJ is 8x-6, and angle E is 99 degrees. What is the actual degree measure of arc KJ? * A. 10 B. 46 C. 74 D. 99
What is Ohio judge Michael Cicconetti MOST known for? He often sentences criminals with hefty fines He always makes sure punishments fit the crimes He has never
nvm I figured it out
What are the total parts of purple paint?
How many litres of fuel will a car use to travel 450 km if its fuel consumption is 6,8 km/l?​
The fifth grade class at Jack Hayes Elementary has for teachers the school buy extra pencils for the teachers to use in their classes there are 48 pencils total
1-If they .......... a taxi, they would have much time to revise. A) o took B) o had taken C) o takes D) o would take 2-I will help you to wash up the dishes if