frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
How does a longshore current change a beach
Do you think that having chloroplasts gives plant cells an advantage over animal cells? give support for your opinion.
why do hurricanes only happen on the coast
What is the concept of absolutism?
Find the zeros of the function. f(x) = 6x3 + 18x2 + 12x
describe a situation where the principle of checks and balances could be used for the good of the people
What types of exercises for stomach
A long distance runner starts at the beginning of a trail and runs at a rate of 4 miles per hour. One hour later, a cyclist starts at the beginning of the tr
please help me I really need it
-3 1/2 ÷ 2/15 Please include steps☺