naiilovesgod
naiilovesgod naiilovesgod
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

Help ASAP please like rn

Help ASAP please like rn class=

Respuesta :

PartTimeWarrior PartTimeWarrior
  • 03-09-2021

Answer:

8/35 is correct

Step-by-step explanation:

Just multiply the numerator by numerator and denominator by denominator, then simplify

Answer Link
shetigres019
shetigres019 shetigres019
  • 03-09-2021

Answer:

    14/25

hope you answer is right, but I am sorry if my answer is wrong, but have a great weekends!

- friend

Answer Link

Otras preguntas

What’s the number?!!!!!!
70 POINTS, WILL GIVE BRAINLIEST Set up a right triangle model for this problem and solve by using the reference table trigonometric ratio that applies. Follow t
A grocery store sells a bag of 5 potatoes for $2. What is the unit cost if each potato in the bag
What is the equation?
please help. i have this propaganda project. i chose to be on the colonists side to fight british oppression. i need help with the first two please.
I need help with this one question. Thanks
Annie Leibovitz's photos of the Queen show her as all of the following except _____. regal, detached unshakeable glamorous embellished with a dark foreboding b
Which stanza of Robert Frost’s "The Road Not Taken” most supports the theme that sometimes human beings feel conflict because they cannot have everything they d
Simplify: 10 10−2 A) 100 B) 1000 C) 1 102 D) 1 103
Using a coordinate plane, draw a right triangle so the two shorter sides are 3 and 4 units long