jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Manny and Evan were flying paper airplanes. Manny’s airplane flew 36.5 centimeters and Evan’s airplane flew 18 centimeters. How many inches farther did Manny’
How to write an expression equivalent to x-3y+4?
A new car that costs $17,500 loses 25 percent of its value in the first year. how much is the loss of value
In the passage O foolish ducklings, You know my old green pond is watched by a weasel How many syllables are in the three lines of a haiku? A 10 B 13 C 15 D
What did president Johnson and congress disagree on?
How does The Tyger represent people's simultaneous attraction toward and repulsion from evil?
write y=(x-7)(x-1) in standard form
Find the value of y. 28.5 22.4 25.8 24.2
Charlotte invested $100 per year into a business for 3 years. the total value of her investment after 3 years is represented by the algebraic expression below,
I need help with the think pair and share question.Show your work.Also tell me if my divison for number 6 is correct. Will give brainliest answer.