victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

Multiply the polynomials (4x^2+x+7)(8x-5)
P(A)=0.22 and P(B)=0.46 Find P(A OR B)
What causes volcanoes to form at a spreading plate boundary
John spent $75 on a shopping trip for new clothes last week. He had expected to spend $100 on clothes. table How much was the absolute error in his estimate?
which beverage is healthiest a. soda b. lowfat milk c. canned juice d. sweetened tea
Choose the graph which matches the function f(x) 2^x+2
anayas team won 5 out of every 7 games this season if the team played 28 games this season how many games did they win
To which institutional creation of Hamilton's did Thomas Jefferson object because he felt it went against the Constitution? A. an allegiance with Great Brita
Assess one strength and one weakness with respect to your overall physical fitness. State a long term goal to address the weakness. Describe a plan with at leas
Math , pls help ASAP !