beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Earliest immigrants to north america were required to adapt to which initial environmental challenge
I need help with my homework
Cuba has which type of economy
CRITICAL THINKING A local zoo employs 36 people to take care of the animals each day. At most, 24 of the employees work full time. Write and solve an inequality
2a+6a=-24what is a? and how do I get the answer?
Find the vertex, focus, and directrix of the parabola.3x2 + 16y
What is the name of the ancient greek who wrote a group of fables greek man who wrote a group of fables?
The counterattack made by the germans in belgium and luxemburg in december 1944 was known as the
Inferior company, which is based on south carolina, makes and sells products that are poorly made. jack, who is a resident of north carolina, buys an inferior p
Help please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!