amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

With what velocity must a 0.53 kg softball be moving to equal the momentum of a 0.31 kg baseballmoving at 21 m/s?​
let vector a={1,1,1} and b={2,-1,-1} the angle between two vectors is
Need help on #7 please !!!
A vector is an organism that transfers a pathogen to a host. in the case of malaria, the vector(s) is(are) ______.
How do you write a.character anaylis?
what are complements​
Circulation of both the atmosphere and the oceans is driven by what type of currents?
Which values of P and Q result in an equation with exactly one solution? 2x+Q=Px−31 A.Q=−2 and P=2 B.Q=31 and P=2 C.Q=−31Q, equals, minus, 31 and P=-2P=−2P, equ
Dorothy is making passed appetizers. She has leftover raw salmon, dairy products, a baguette, and some random herbs. What can she make? When utilizing left ove
A farmer can spend no more than $4,000 on fertilizer and seeds. The fertilizer costs $2 per pound and seeds cost $20 per pound. To summarize the situation, the