CourtneyCurtis
CourtneyCurtis CourtneyCurtis
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please Help!
Pizza costs $1.50 per slice. Use a table an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and the total cost?

Respuesta :

J4mesTDG
J4mesTDG J4mesTDG
  • 03-01-2017
well, usually dominos does 10 slices per box. so, 15 dollars for a whole pizza.
Answer Link

Otras preguntas

what do 1/6 equal. what is 1/6 as a mix number?​
Dr. Burke wanted to trust her assistant with the secret formula but she was afraid her assistant was a spy. Which is the correct way to punctuate the sentence?
Bonds payable, 8% (due in 15 years) $1,459,536 Preferred 8% stock, $100 par (no change during the year) $200,000 Common stock, $50 par (no change during the yea
Find the value of this expression if x = -1 and y= 9 X^2y / -7
New Mexico's average 320+ days a year of sunshine and its vast open spaces make it an ideal setting for what? cattle production B forestry mining solar energy p
does anyone else do Ogburn online school? of so what grade?
I NEED HELP ASPPPP!!!!
What type of equation is this
The range of the function f(x)=-3(x+6)2-8 is ?
Order these numbers from least to greatest. 83/10, 8.62, 9 7/20, 8.356