marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is this an even or odd function? f(x)=5-3x
Describe the rock cycle and include its constructive and destructive process. please help
what is the meaning of of the phrase hideous cruelty
Which three amendments were passed shortly after the Civil War? the First, Second, and Third Amendments the Thirteenth, Fourteenth, and Fifteenth Amendments the
is 3/10 equivalent to 9/30
the ratio of blue marbles to red marbles in a bag is 11:9. if there are 99 blue marbles in the bag how many marbles are red?
Which three amendments were passed shortly after the Civil War? the First, Second, and Third Amendments the Thirteenth, Fourteenth, and Fifteenth Amendments the
56 out of 128 students went on a trip during vacations what percent of students went on trips
What is the percent increase from 25 to 95
When the price of oil drops this usually means that OPEC has?