jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

What is solar power good for?
what were characteristics of daily life in ancient pompeii choose all answers that are correct • The people of ancient Pompeii spent little time outside. • Some
Which even did the soviet union fear during the cold war?
How much does a 5.0 kg puppy weight on earth.
One cat travels 4.5 meters in 1.5 seconds. Another cat travels 11.7 meters in 4.5 seconds?
Write a superlative sentence.​
Please help! i also have to show work, so please make it as clear as possible :)
Examine the images here for two tree species. Which taxonomic grouping defines the commonality of these two trees? Question 17 options: These trees share the sa
PLS HELP DUE TONIGHT!!! 30 POINTS
PLEASE ANSWER MY QUESTION Here is a rectangle ABCD length is 20cm, width is 30cm. The length of the rectangle is increased by 10%. The width of the rectangle is