jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Why can carbon be used to produce iron i
Whether your blood alcohol content rises above legal limits depends on? 1) The amount of alcohol consumed 2) The rate at which alcohol is consumed 3) The indivi
Which detail from the article demonstrates how Danielle Green showed resiliency? A "Danielle Green couldn't feel anything." B "Green realized that her military
PLS HELP!!! Instructions: Find the measurement of the angle indicated in the following parallelogram.
A new wonder diet that results in a dramatic weight loss sweeps through the United States. The key to the diet is to eat large amounts of red meat (beef) but no
What’s the syntax to A farewell to arms
-25°c and -52°c which temperature is lower​
The Henderson family bought 6 bags of cookies. Each bag had 14 cookies. They have since eaten 28 of the cookies. How many cookies do they have left?
What are all the values that satiety the inequality of x
Is 5/5 equivalent of 3/3