Elvisidioha Elvisidioha
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada

P
A pencil costs $10.00 while a dozen cost $100.00 how much would peter save if she
buys ninety-six pencils at dozen Price

Respuesta :

lc19668
lc19668 lc19668
  • 03-01-2022

Answer:

...

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

O texto afirma que o desejo pela doçura do açúcar "moldou a história humana". você concorda com a afirmação? justifique
explain how to find an equivalent fraction for 7/9
Question 1 of 10 The population of a city in 2005 was 18,000. By 2010, the city’s population had grown to 45,000. Economists have determined that the populatio
Can sperm survive under forskin
why did the British meet with mixed success in stimulating economic growth
During medieval times, secular music was outlawed by the Catholid Church and was not played.
write a unit rate for the situation $1.98 for 6 bananas
how does the founder affect contribute to genetic variation
Jessie bought a t-shirt for $6. It was originally $8. What % discount did she receive?
In gene tests for inherited colon cancer, scientists scan a patient's DNA sample for mutated sequences using short pieces of DNA, called probes. The sequences