switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

if a star is shown ti be 33.11 trillion killometers away , how many light year would that be
Divide the polynomial in the numerator by the trinomial in the denominator m^3-m^2-4m+1 /m^2+2m-3
How much money, in dollars, does one mole of nickels represent?
A pet store currently has a total of 45 cats and dogs. There are 7 more cats than dogs. Find the number of cats and dogs in the store. Write and solve a system
How well did feudalism establish order in the Middle ages?
Emma uses a 250 meter roll of crepe paper to make streamers. How many dekameters of creme paper does emma use?
what are 2 points on the graph for 6x-5y=25
explain, in terms of atomic structure, why group 18 elements on the periodic table rarely form compounds
Why did we use coin-flipping as a method to choose traits for the parent pets and the offspring pets?
What Role Does the Sun Play in Producing Winds And Ocean Currents