connerfausett
connerfausett connerfausett
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

I do believe i need help please.

I do believe i need help please class=
I do believe i need help please class=

Respuesta :

SharkRose SharkRose
  • 01-02-2022

Answer:

6 hours

Step-by-step explanation:

fixed costs= movie ($36)

so $60-$36=24

$24/$4=6

so they can only spend 6 hours if they have no other expenses

Answer Link

Otras preguntas

Write the equation of the line whose slope is 3 and y-intercept is (0,7). The equations should be written in y-mx+b form.
Ahmed could not reach the school on time due to heavy traffic. Write the conversation between the teacher and Ahmed in the form of a dialogue.
Carbon -14 has a half- life of 5715 years. If a sample of carbon-has and original mass of 12g, what will be the amount remaining at the end of 10, 788 years ? W
Solve for x in the diagram below
A 2-gallon bucket of paint costs $53.44. What is the price per cup?
ANSWER QUICK PICTURE ATTACHED
Which conversions from scientific notation to standard notation are true? Select the four correct answers
What profession did many women (especially immigrants) per- form in America in the 1800s? A postal service B. newspaper service O military service D domestic se
Use the information to complete the task.
Help Asap please!!!!