nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

5x + 2 =3x - 14 Simplify and solve the following hey
A circular rug has a circular table in the middle. The diameter of the rug is 12 meters and the diameter of the table is 4 meters. What area of rug is left afte
help me please I need this
Imagine that you are a circus performer riding a uni-cycle (forwards) across the stage. What is the direction of the angular velocity of the single wheel?
Question 8 of 10 How did the Industrial Revolution change working conditions for people? A. People were able to ask for better pay. B. Machines started to repla
What is the nicest thing someone has ever said to you and why did they say it??
Evaluate the expression 120n+160,500120n+160,500 when n=32n=32.
What instrument did florence foster jenkins play as a child?.
Hikers noticed that a sealed bag of potato chips puffs up when taken to the top of a mountain. suppose that at the valley floor below, the air pressure is 1.0 a
Kay a person with a disability is an employee of mid state transport company when the firms elevator is taken out of service kay cannot get to her offics