marilynirving19
marilynirving19 marilynirving19
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of a certain kind of fruit cost 96 cents, how much does 1 pound cost? OTT"​

Respuesta :

kiannotti911
kiannotti911 kiannotti911
  • 04-02-2022
The answer would be 16 because 96 divided by 6 =16
Answer Link

Otras preguntas

Forest butterflies are often brown. This helps them to _________________. A. find nectar B. avoid predators C. keep warm D. avoid the need to hibernate
what is the waste water from kitchen sinks called​
Is it true Like his grandfather and great-grandfather, George III cared little about England.
How would you show the division problem if you are Dividing $5,820 divided by 28
Characters advance the plot of a story through ______ relationships, where their actions lead to results that move the plot along. 1) conflicting 2) cause and e
How did Taizu get his military rivals to stop fighting, paving the way for the Sung dynasty? He gave gifts. He promoted trade. He provided proper defense. He pr
What are three ways you can correctly cite research?
Decide estar o ser conjugation. Pedro___ triste.
Represent 1/4 and 3/4 in three ways
As farming became more productive for river valley civilizations, farms were moved into river deltas and developed techniques and tools to increase production.