laylaparisawesome laylaparisawesome
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Judy paid $10.48 for a number of
toothbrushes. If each toothbrush
costs $1.31, how many toothbrushes
did Judy get?

Respuesta :

emonigriffin617 emonigriffin617
  • 01-03-2022
Judy got 8 toothbrushes. You can get this answer by setting $10.48= to $1.31x. X being the variable representing how many toothbrushes she brought. And the solve for x by dividing 10.48 by 1.31 to get 8
Ver imagen emonigriffin617
Answer Link

Otras preguntas

A car company that puts more effort into measuring quality than total units sold most likely wants to excel at ________.
Which of the following provided settlers free land if they agreed to move west to live and farm on the land?
Using what you know about similar figure, solve for X
1+(−4−8×(−3))×(−3) please help
can someone write this for me? The Same Song Think of two songs you enjoy, and write an essay comparing and contrasting them. You can focus on style, rhythm, ly
Joanna ran a mile in physical education class.After resting for one hour her heart rate was 60 minutes per minute.If her heart rate decreased by 2/5 what was he
If Carlos takes 10 minutes to clean his room how many seconds does it take
One negative effect of society's need for energy would include A) the invention of engines that can run on energy from the sun or corn. B) the Exxon Valdez oil
I really don't get I have tried to look it up to understand but I don't please help!!!
When are you most aware of your weight?