robtiday
robtiday
04-04-2022
Mathematics
contestada
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST THANK YOU
Respuesta :
tamariwiklauri1234
tamariwiklauri1234
04-04-2022
Here is the answer: x=4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
7kg of soybean oil which costs $4/kg was combined with 14kg of canola which costs $1/kg. Find the cost per kg of mixture.
To make curtains for a living room window for a customer, you will need three pieces of fabric in the following lengths: 3 feet, 3 feet, and 5 feet. What is th
Solve equation using square root property X2-8X+16=1
a video game is on sale for 25 percent off the original price is $42. what is the discount? and what is the sale price?
contrasting: how some Jews differ in their beliefs about Jesus ?
what is the difference between a pentagonal prism and a pentagonal pyramid???????????
You work at a fruit market. Bananas cost 50¢ a pound. A customer hands you a bunch of bananas that weighs 3 pounds. How much should you charge for the bunch o
A man exchanged a dollar bill for change and received 7 coins, none of which were half dollars. How many of these coins were dimes?
What is the complete predicate of the following sentence?sharon and Jason went for a walk then a bike ride
Air Mass is a large body of air that has the same ____________ and ___________ throughout.