skyekwilliams123 skyekwilliams123
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

hi i need help can somebody answer this question and give an explanation

hi i need help can somebody answer this question and give an explanation class=

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

0.30

Step-by-step explanation:

Each marker costs 30 cents each (0.30$)

you have to divide the amount of money (6) by the amount of markers (20)

6 ÷ 20= 0.30

Answer Link

Otras preguntas

6. How can you tell that catalase has been added to hydrogen peroxid​
I need a hook for “was the French Revolution successful “ help anyone ?
PLZ help I don't understand!!!!
How does Teddy’s father move the plot forward in "Rikki-Tikki-Tavi"? He shows Rikki-tikki how to fight Nag and Nagaina. He kills Nag after Rikki-tikki corners
You are the manager of Taurus Technologies, and your sole competitor is Spyder Technologies. The two firms’ products are viewed as identical by most consumers.
ASAP plz it's a volume questionfind the side x (it is a cube)
Shelly paid a total of $15 for bags of candy she ordered on-line. The cost of each bag was $0.75 and shipping was a flat rate of $3.00. How many bags of candy d
Need help with the photo above. No work needed. Just the answer. Thank you
What was the day called that Caesar was assassinated? *
A pound of mangoes cost $4,and a pound of grapes cost $3. You spend a total of $21 on two these fruits. If you buy 3 pounds of mangoes , how many pounds of grap