jamarmcmann
jamarmcmann jamarmcmann
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kelly buys 11 pens for $8.25. What is the cost of 18 pens?

Respuesta :

Rocket2703
Rocket2703 Rocket2703
  • 01-02-2017
Divide 8.25 by 11 and you'll get 0.75. So after that multiply that by 18 and you should get 13.50 and that's your answer.
Answer Link
nterry1279
nterry1279 nterry1279
  • 20-10-2018

Answer: 13.50 i took test



Answer Link

Otras preguntas

find a, b and c. don’t be slow. show the equation and answer for all pls (:
Write the coordinates of the vertices after a transition 5 units right S= U= T=
Translate the sentence into an equation. Seven times the sum of a number and 6 is equal to 5. Use the variable b for the unknown number.
the rule T(4, -1) is used for point (2, -7). Where is the translated point in the coordinate system
Find a two-digit number such that three times the tens digit is 2 less than twice the units digit, and twice the number is 20 greater than the number obtained
Modelar con matemáticas Aleyshka está ahorrando dinero en su cerdito. Tiene 15 monedas de 25 centavos, 19 monedas de diez centavos y el resto son monedas de ci
Evaluate. 4^3 − (3+2^3) ⋅ 1.2 Responses: 1.)70.6 2.)50.8 3.)16.2 4.)1.2 PLEASE HELP!
Is it impossible to increase the cost of an item by less than 1%
PLEASE HELP ME! I NEED THIS QUICKLY! Its relating to analog and digital waves
frank had a 1.5kg bag of potting soil. he used 420g of soil to pot a plant. how many kilograms of soil are left in a bag?