criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

A solid weighs weighs 20g in air,a8.2g in a liquid and 18g in water. Calculate i. Relative density of the body ii. Relative density of the liquid iii. Density o
A mass m on a frictionless plane, inclined at an angle θ with respect to the horizontal, is connected by a cord that runs parallel to the inclined plane and is
What is the only state capital not accessible by road?.
1. Which statement below BEST expresses a central theme of "Story of an Hour"? (RL.2) A woman's life changes after she learns of her husband's supposed death. B
Please help me!!! it would be greatly appreciated
The study of biometrics is not as simple as other fields of study about the body. Why is it more difficult to understand the role of energy in the body than oth
16 more than craigs score is 62
Need some help with this. It says to find x.
I have this equation that I tried to factor: 2m^2 +7m+6 I got (2m+1)(m+6) because 6*1=6 and 6+1=7 but after confirming it with an algebra solving site, the answ
Which sentence is punctuated correctly? “Thunder is good,” said Mark Twain, “But it is lightning that does the work.” “Thunder is good, said Mark Twain, but it