1234824
1234824
02-03-2017
Mathematics
contestada
what is the product of 18 and k
Respuesta :
codercrazer
codercrazer
03-03-2017
18k i believe because it is a varible and a number so when u multiply them u just put them together.... is this multi choice question because to see the answers would help
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
A car is driving 8.5 m/s, and speeds up to 11.8 m/s over a period of 4 seconds. What is its acceleration?
Multiple 1. Identify the correct statement. a) Demand is the total quantity of a product that people are willing, even if unable, to purchase at a given price.
Mrs. henry purchased 6.3 gallons of gas for $15.75. how much did each gallon cost?
report. She wants to modify the Jemima is reviewing her history report and notices that her headings are not formatted the same throughout the What should she d
How much goodwill did usa advertising purchase as part of the acquisition of thrifty nickel?
Are christian ethics compatible with purely scientific ethics? why or why not? support your answers with scholarly evidence.
I like to see it lap the miles, And lick the valleys up, And stop to feed itself at tanks; And then, prodigious, step Around a pile of mountains, And, supercili
In the figure, CE34 cm and DE 30 cm. What is the length of the radius of the circle? 16 cm 11.3 cm 4 cm 45.3 cm
This quote by Sergei Rachmaninoff --"They have not the capacity to make their works exalt-- they meditate, protest, analyze, reason, calculate and brood, but th
In the Venn diagram, consider U = {students in 10th grade at Lee High School}. The diagram shows the electives chosen by the students in the 10th grade. 3 circl