Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
please help! brainliest, rattings, thanks, etc. Solve the equation. Round the answer to the nearest tenth. 1.04x + 3.14 = 7.98 x ≈ 4.5 x ≈ 4.6 x ≈ 10.7 x ≈ 4.7
The length,width, and height of a rectangular box are represented by 4x,x+4, and 3x-2, respectively. When the volume is expressed as a polynomial in standard f
Which of the following impacts on the environment would result from deforestation?A. Increased erosionB. Colder TemperaturesC. Decreased Carbon dioxide D. Grea
line m passes through point (-2,-1) and is perpendicular to the graph of y=-2/3x+6. Line n is parallel to line m and passes through the point (4,-3).What is t
x^2+12x=-36 solve for x
click on ot plz gelp me tgx so much
the inequality 7 - 2/3x < x - 8 is equivalent to a. x > 9 b. x > -3/5c. x < 9d. x < -3/5please show work
The 5 fourth-grade classes at Brown Elementary raised a total of $2,462 to purchase playground equipment. Write and solve an equation that shows one way to esti
the diffrence of two numbers,a and b,is 21,the diffrence of five times a and two times b is 18 what are the values of a and b
According to Washington what impact will discrimination have African Americans