nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

1 point 7. A student had an attendance at school of 80% in week A. In week B their attendance increased to 95%. Calculate the percentage increase in attendance.
A particle moves along a line so that its velocity at time t is v(t) = t2 − t − 20 (measured in meters per second). (a) Find the displacement of the particle
Sydney purchased a used car for $3,500. Her state charges a 5% tax for the car, $85 for registration, $60 for a new title certificate, and $35 for a state safet
2. List the seven (7) life stages and at least two (2) physical, mental, emotional, and social developments that occur in each stage.
Which model shows how many 2/5 fits into 2
Three students Tahat, Promi and Kabi, Appeared at an examination. Promi secured 11 marks less than Tahat, 5 marks more than kabi and again. Tahat's marks were 7
Question 3 Contaminants and pollutants cannot enter groundwater O True O False
The spinal cord is made up of the pons and the medulla. the brain and the brain stem. white and gray matter. gray matter only.
2 decided by 5/12 in fraction
Frederick uses his metal detector to search for coins on the beach. He has found both newer and antique coins. He has found 24 newer coins over the past year, w