mfgamer13
mfgamer13 mfgamer13
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

Ten years ago, you could buy a loaf of bread for $1.21.

Twenty years ago, you could buy a loaf of bread for $0.92.

What is the difference in prices?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-05-2017
$0.29


hope I helped

pls mark the branliest
Answer Link

Otras preguntas

solve the quadratic. x^2+8x+3=0
where is the bathroom in French?
What is half of 3 5/10?
Which of the following pays for most of the interstate highway system today? local governments private businesses state governments the federal gove
Is a common eating disorder because vomiting is an effective, though dangerous, way to lose weight.
a 1,500-kg car is moving at a speed of 10 m/s. What is the car's kinetic energy?
Managerial accounting primarily serves the needs of a firm s Answer suppliers. customers. managers. investors.
A rock can be broken down into different kinds of substances by physical processes. No chemical reactions are needed to separate different parts of a rock into
Describe why plant cells are rigid
Unlike clip art, you cannot resize a photograph using the mouse. a. True b. False