warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

Give an example of speed making a difference in the amount of kinetic energy. Tell how you know that kinetic energy amount is different in your example. Please
I need help ASAP please please
We the People of the United States, in order to form a more perfect Union.do ordain and establish this Constitution for the United States of America, - Preamble
solve by substitution y=-3x-19 and 5x+8y =0
-13 - 14b - 7 - 5b =
165% as a fraction. PLEASE I NEED IT NOW
Please answer the following 4 questions
3. In Unit 6 of our Computer Literacy course, we will be using the software BlueGriffon. What is this software used for?
Please help. I'm stuck! What is the mass of a catamaran moving at 7.65 m/s that has a momentum of 530145 kg x m/s?
A wheel with a diameter of 21 inches is rolling on a farm. After 100 revolutions, approximately how many inches has the wheel traveled? Use 22/7 for pi