njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

When Danielle goes grocery shopping, she usually buys a gallon of milk and some dinner rolls. She has noticed that there seems to be a correlation between t
Polygon ABCDE rotates 45° clockwise about point F to produce polygon FGHIJ as shown. What is mBCD?
Software that people commonly use in the workplace to make their lives easier is called what?
What is the purpose of the lead paragraph in a news article?
how did columbus's arrival in the America's affect native Americans, Africans, and Europeans?
I don't get it !!?Which transformation will map figure H onto figure H'?A. Reflection across the y-axisB. Vertical translation of 10 unitsC. Vertical translatio
how do i solve 5(-6 3m)
why are taxes paid to local, state, and national governments in the united states? the national government has a difficult time collecting taxes from all citize
A 0.450 kg baseball comes off a bat and goes straight up. At a height of 10.0 m, the baseball has a speed of 24.5 m/s. Determine its mechanical energy at this h
Communicating openly and honestly is one of the steps to A. redirecting bad behavior. B. repairing an injured relationship. C. engaging in positive self-t