SiennaKruz9 SiennaKruz9
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

A 2 pound box of spaghetti costs 2.50.Philip says that the unit cost 2:2.50= 80 per pound.Explain his error

Respuesta :

rjaorcieoyt9ei
rjaorcieoyt9ei rjaorcieoyt9ei
  • 03-11-2017
It should be 2x+2.50=80
Answer Link

Otras preguntas

World war ll 1939- 1945 graphic organizer please help
I REALLY NEED ANSWER STOP WITH SUS LINKS
What are three words you can describe this photo?
What is the sum of 4 and 4? 8 -8 0
Consider the quadratic equation ax2 + bx + 5 = 0, where a, b, and c are rational numbers and the quadeatic has two distinct zeros. Choose the drop down below to
what can the authors use of language, diction, and tone help the reader recognize the story
Which are functions of the digestive system? removing waste and distributing oxygen breaking down food and circulating blood absorbing nutrients and circulating
What is the function graphed below?
Fill out the Rate column in the table below.Jorden drives to the store at 30 miles per hour. On her way home she averages only 20 miles per hour. If the total d
How does the muscular system work with the digestive system?