reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Is only molecules that are entering the cell from the outside can diffuse via passive transport?
How is the rate of change in a real-world linear relationship related to slope intercept form of the equation that represents the relationship
Plot the complex number 2i and find its absolute value
Aloop of wire of area 71 cm^2 is placed with its plane parallel to a 16 mt magnetic field. the loop is then rotated so that its plane is perpendicular to the fi
What is sustainable development practice? How is this related to PNW Salmon and dams?
Solar and lunar eclipses rarely happen during a cycle of phases because the
which of the following is one effect storm waves have on a beach?​
series of canals used to transport material in the cell​
Although carefully monitored, the toddler still managed to defoliate the plant. * O compound O complex O simple O compound-complex
what is a social institution​