Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

Which type of artificial intelligence (ai) can repeatedly perform tasks of limited scope?
1. Los Angeles lies on Pacific plate, San Francisco lies on North American plate. When will the two cities meet if the distance between them is 600 km and Pacif
____________ risk refers to the danger of changes in buying power during times of rising or falling prices.
A flower bed is in the shape of a rectangle. It measures 7 yards long and 3 yards wide. David wants to use mulch to cover the flower bed. The mulch is sold by t
A closed ecosystem made by humans is called…
Answer this question in 20 mins timer start now or else the question will go away and u would give point 25 points Ready Set GOOOO!!
HELP. Question 2(Multiple Choice Worth 4 points) Solve x³ = 64 27 8 3 O H 4/3 43
A survey asked 20 mobile phone dealers how many mobile phones were sold during the previous week. Their answers are displayed in the Box-and-Whisker Plot and th
The definition of specious
What type of essay supports a specific claim or idea? an informal essay a narrative essay an argumentative essay a descriptive essay